Ապրիլի22

Ապրիլի 22-ի պարապմունք, «Բիզնես կենտրոն» քոլեջ
Ժամը`13։30-14։30

Պատասխանատու՝Նվարդ Սարգսյան
Լուսաբանող՝ Նելի Արղության
Ծրագրում՝
Բովանդակությունը`

 

  1. Մանկավարժական աշխատողի բլոգին ներկայացվող պահանջերը    
  2. Բլոգների ներկայացվող պահանջների վերանայում , շտկում

Մասնակիցներ`

Ապրիլի 22-ին՝ 

  • Հարությունյան Գոհար
  • Հայրոյան Աննա
  • Հեքիմյան Մարգարիտա
  • Սարդարյան Շուշան
  • Գրիգորյան Անի
  • Գփոյան Իվետա
  • Օսիպովա Վարդ
  • Խաչատրյան Արմինե
  • Եղիազարյան Արմինե
  • Տերտերյան Էմմա
  •  Արղության Նելի
  •  Գրիգորյան Էլյա
  • Նակաշյան Սոնա
Реклама

Դաստիարակների բլոգները 2018-2019

2018-2019 ուս. տարվա դաստիարակների բլոգները

  1. Արմինե Խաչատրյան
  2. Աննա Հայրոյան
  3. Հասմիկ Նազարյան
  4. Հասմիկ Հարությունյան
  5. Մարգարիտ Հեքիմյան  
  6. Շուշան Սարդարյան
  7. Արևիկ Ուզունյան
  8. Բուրաստան Օսիպովա
  9. Սաթեն Գևորգյան
  10. Սոնա Կարապետյան
  11. Իվետա Գփոյան
  12. Սոնա Նակաշյան
  13. Անի Գրիգորյան
  14. Լիլիթ Առաքելյան
  15. Սիրարփի Սաֆարյան
  16. Մարիամ Պետրոսյան
  17. Վարդուհի Օսիպով
  18. Էմմա Տերտերյան
  19. Նելլի Պողոսյան
  20. Արմինե Եղիազարյան
  21. Ելենա Ղուլոյան
  22. Էլյա Գրիգորյան
  23. Արղության Նել
  24. Գոհար Հարությունյան

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

2019թ. 3-րդ փուլ. ապրիլի 15-19

«Ծաղկազադ-Զատիկ» նախագիծ։

Բովանդակություն
Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)  
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողը փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

 Ապրիլի 15

08:30-08:45` վերապատրաստվողների ընդունելություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում. պատասխանատու՝ Լուսինե Մամիկոնյան, Նելի Արղության

09:00-09:30` Քոլեջում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում՝ mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով (Տաթև Բլեյան)

10։30-13։00. աշխատանք  Քոլեջի նախադպրոցական խմբրում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն
13։00-13։30. ճաշդաստիարակների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։30-14։30. մարզական պարապմունք (Հայկուհի Հովհաննիսյան):

Ապրիլի 16

9։00-9։30. մասնակցություն Արևելյան դպրոց-պարտեզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում նախաճաշ, ճաշ. երաժշտության, պարի պարապմունք,  պատ.՝ Մարինե Մկրտչյան.Քոլեջ՝ «Աիդա Պետրոսյան» սրահ:

Ապրիլի 17

9։00-9։30. մասնակցություն Քոլեջ դպրոց-պարտեզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում,  նախաճաշ-ճաշ. երաժշտաթատերական,  պատ.` Մարինե Մկրտչյան .Քոլեջ՝ «Աիդա Պետրոսյան» սրահ:
Ապրիլի 18

9։00-9։30. մասնակցություն Հյուսիսային դպրոց-պարտզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-12:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ
12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, ճաշ
13։00-13։15. Դաստիարակների հետ քայլք դեպի Հյուսիսային դպրոց,  մարզասրահ
13։30-14։30. Մարզական պարապմունք. պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:
 Ապրիլի 19

9։00` ուսումնական ժամերգություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում. պատասխանատու՝ Հասմիկ Մաթևոսյան.
9։20` քայլք կրթահամալիրի Բանգլադեշում՝Քոլեջ
10:00`վերապատրաստման ամփոփում. Քոլեջ

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Տաթև Բլեյան(Քոլեջի դպրոցում շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (գրանցում, հաշվառում, վկայագրեր)
  • Կրտսեր դպրոցների ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրոցի ներկայացում)

Վերապատրաստման ընթերցարան

Մասնակիցներ

Ապրիլի 11

Դաստիարակների լաբորատորիա

Ապրիլի11 _ի առցանց_ պարապմունք. «Աիդա Պետրոսյան» սրահ
Ժամը` 13։30-14։30

Պատասխանատու՝ Աննա Հովհաննիսյան,
Լուսաբանող՝ Սարդարյան Շուշան
Ծրագրում՝    
13:30-14:30. Դաստիարակների շվիի միասնական դասընթաց
Մասնակիցները   
Ապրիլի 11_ին՝

  • Հայրոյան Աննա
  • Հեքիմյան Մարգարիտա
  • Եղիազարյան Արմինե
  • Առաքելյան Լիլիթ
  • Գփոյան Իվետա
  • Խաչատրյան Արմինե
  • Տերտերյան Էմմա
  • Պետրոսյան Մարիամ
  • Սարդարյան Շուշան
  • Հարությունյան Գոհար
  • Նակաշյան Սոնա

Ապրիլի 8

Ապրիլի 8-ի պարապմունք, «Կարի արհեստանոց» քոլեջ
Ժամը`13։30-14։30

Պատասխանատու՝Մերի Խանջյան
Լուսաբանող՝ Նելի Արղության,
Ծրագրում՝
Բովանդակությունը`

Դաստիարակների սեմինար-պարապմունք Մերի Խանջյանի արհեստանոցում։ Ստեղծելու ենք մարզական միջավայրի մոդել նախակրթարաններում:

Մասնակիցներ`

Ապրիլի 8-ին՝ 

  • Գևորգյան Սաթեն
  • Նազարյան Հասմիկ
  • Հովսեփյան Բուրաստան
  • Ուզունյան Արև
  • Գրիգորյան Անի
  • Կարապետյան Սոնա
  • Օսիպովա Վարդ
  • Հարությունյան Հասմիկ
  • Ղուլոյան Ելենա
  • Պողոսյան Նելլի
  •  Գրիգորյան Էլյա
  • Սաֆարյան Սիրարփի

Ապրիլի 4

Դաստիարակների լաբորատորիա

Ապրիլի 4_ի պարապմունքներ. «Աիդա Պետրոսյան» սրահ
Ժամը` 13։30-14։30

Պատասխանատու՝ Աննա Հովհաննիսյան,
Լուսաբանող՝ Սարդարյան Շուշան
Ծրագրում՝    
13:30-14:30. Դաստիարակների շվիի միասնական դասընթաց
Մասնակիցները   
Ապրիլի4_ին՝

  • Հայրոյան Աննա
  • Հեքիմյան Մարգարիտա
  • Եղիազարյան Արմինե
  • Առաքելյան Լիլիթ
  • Գփոյան Իվետա
  • Խաչատրյան Արմինե
  • Տերտերյան Էմմա
  • Գրիգորյան Էլյա
  • Սարդարյան Շուշան
  • Հարությունյան Գոհար
  • Նակաշյան Սոնա