Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

img_94092018թ. 2-րդ փուլ.փետրվարի 19-23

Բովանդակություն
Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողը փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

 Փետրվարի 19

9։30-10։00- մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում Մայր դպրոցում
10։00-10։30. Մայր դպրոցի համերգասրահում կրթահամալիրի, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում (mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով), աշխատանքային խմբերի ձևավորում:

10։30-11։00. Շրջայց Մայր դպրոցում՝ երաժշտական կենտրոնմարզական կենտրոն,Մարմարյա սրահ, «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան, ԱվագՄիջին դպրոցներ. ուսուցում բլոգներով, ուսումնական նախագծերով:

11։00-11։15. Մայր դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում դպրոց-պարտեզներ:

11։15-11։45. Դպրոց-պարտեզ հաստատությունը կրթահամալիրում, շրջայց դպրոց-պարտեզներում:

12:00-13։00. աշխատանք նախադպրոցական խմբում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն, ճաշ:

13։00-13։30. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ

13։30-14։30. Մարզական պարապմունք

14։30-15։00. օրվա ամփոփում`Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն, ուղիղ եթերներ…

15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

Փետրվարի 20

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։00. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00. երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա ամփոփում
Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Փետրվարի 21

8։30-8։45. վերապատրաստվողների դիմավորում կրթահամալիրի երթուղայինների կայանատեղիում
9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։00. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00. երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա ամփոփում
Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Փետրվարի 22

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-10:45. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ
11։00-12։00. մասնակցություն «Իմացումի հրճվանք» ծրագրի կրտսերների «Փետրվարիկ» ստուգատեսին դպրոցներում

12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, ճաշ

13։00-13։15. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ

13։30-14։30. Մարզական պարապմունք .պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:

14։30-15։00. օրվա ամփոփում`Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն ,ուղիղ եթերներ…  Համակարգող`Բալջյան Գոհար:

15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

 Փետրվարի 23

9։00. կրթահամալիրի տնօրենի հետ հանդիպում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու մոտ
9։00-9։15. հոգևոր երգեր,շարականներ-օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
9։15-9։45. Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն-Հյուսիսային դպրոց քայլք
9։45-10։00. ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսում
10։00-11։30. միասնական տեխնոլոգիական-երաժշտական պլեներ Հյուսիսում. տեխնոլոգիա Տաթև Աթոյանի, Զառա Ոսկանյանի, Հասմիկ Թոփչյանի, Արև Բալջյանի արհեստանոցից
11։45-12։30. ամփոփում տոնախմբությունը, հավաստագրերի հանձնում Մարմարյա սրահում:

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Լուսինե Ալեքսանյան և ընկերներ (գրանցում)
  • Մարթա Ասատրյան (Մայր դպրոցում ընդունելություն 9:00-10.00, շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (հաշվառում, վկայագրեր)
  • Լուսինե Ալեքսանյան (նվերների փաթեթավորում)
  • Կրտսեր դպրոցների ծրագրի ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրացի ներկայացում)
Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s