Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 4-րդ փուլ.ապրիլ 16-20

 «Համբարձման ծես» ուսումնական նախագիծ  


Վերապատրաստման մասնակիցներ

Բովանդակություն

  • Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
  • Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
    հիգիենա-ինքնուրույնություն
    սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)
    քուն, օրորոցային երգեր
    մարզական պարապմունքներ
    տեխնոլոգիական գործունեություն.
    երաժշտական խաղեր.
    պար, թատրոն
  • դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
  • դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողը փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

 Ապրիլի 19

9։30-10։00- Մայր դպրոցում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն
10։00-10։30. Մայր դպրոցի համերգասրահում կրթահամալիրի, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում (mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով), աշխատանքային խմբերի ձևավորում:
10։30-11։00. Շրջայց Մայր դպրոցում՝ երաժշտական կենտրոնմարզական կենտրոն,Մարմարյա սրահ, «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան, ԱվագՄիջին դպրոցներ. ուսուցում բլոգներով, ուսումնական նախագծերով:
11։00-11։45. Մայր դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում դպրոց-պարտեզներ, շրջայց դպրոցներում դպրոցի ղեկավարի ուղեկցությամբ:
12:00-13։00. աշխատանք նախադպրոցական խմբում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն:
13։00-13։30. Ճաշդպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։30-14։30. Մարզական պարապմունք. պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը
14։30-15։00. օրվա ամփոփում`Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն, ուղիղ եթերներ… (թեմա՝ Դպրոց պարտեզը՝ որպես ուսումնական հաստատություն)
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

Ապրիլի 20

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։00. երաժիշտ ուսուցիչների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00. երաժշտության-պարի պարապմունք Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Ապրիլի 21

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։00. երաժիշտ ուսուցիչների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00. երաժշտության-պարի պարապմունք Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Ապրիլի 22

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-12:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ

12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, ճաշ

13։00-13։15. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ

13։30-14։30. Մարզական պարապմունք .պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:

14։30-15։00. օրվա ամփոփում`Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն ,ուղիղ եթերներ…  (թեմա՝ Ծեսը՝ ուրպես ուսումնական գործունեություն, սննդի կազմակերպում. խոհանոցը՝ որպես ուսումնական լաբորատորիա)

15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

 Ապրիլի 23

9։00. Կրթահամալիրի տնօրենի հետ հանդիպում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու մոտ
9։00-9։15. Հոգևոր երգեր,շարականներ-օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
9։15-9։45. Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն-Հյուսիսային դպրոց քայլք
9։45-10։00. ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսում
10։00-11։30. միասնական տեխնոլոգիական պլեներ Հյուսիսում. տեխնոլոգիա Տաթև Աթոյանի, Զառա Ոսկանյանի, Հասմիկ Թոփչյանի, Արև Բալջյանի արհեստանոցից
11։45-12։30. ամփոփում տոնախմբությունը, հավաստագրերի հանձնում Մարմարյա սրահում:

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

  •  Արևելյան դպրոց-պարտեզում,
  • Արևմտյան դպրոց-պարտեզում,
  • Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում,
  • Հարավային դպրոց-պարտեզում,
  • Քոլեջում:

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Լուսինե Ալեքսանյան և ընկերներ (գրանցում)
  • Մարթա Ասատրյան (Մայր դպրոցում ընդունելություն 9:00-10.00, շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (հաշվառում, վկայագրեր)
  • Լուսինե Ալեքսանյան (նվերների փաթեթավորում)
  • Կրտսեր դպրոցների ծրագրի ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրացի ներկայացում)
Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s