Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 5-րդ փուլ.Հոկտեմբերի 22-26  

Վերապատրաստման մասնակիցներ

 «Կոմիտասյան օրեր», «Լավաշթխիկի ծես» ուսումնական նախագիծեր

Բովանդակություն

  • Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
  • Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
    հիգիենա-ինքնուրույնություն
    սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)
    քուն, օրորոցային երգեր
    մարզական պարապմունքներ
    տեխնոլոգիական գործունեություն.
    երաժշտական խաղեր.
    պար, թատրոն
  • դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
  • դաստիարակի ընթերցարան,
  • երկրորդ անգամ վերապատրաստվողների`( վերապատրաստումից հետո թեմայի ներկայացում և դաստիարակի ընթերցարան ):

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողները փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

Հոկտեմբերի 22

08:30-08:45` վերապատրաստվողների ընդունելություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում. պատասխանատու՝ Լուսինե Մամիկոնյան, Նելի Արղության, Տաթև Բլեյանը

09:00-09:30` Քոլեջում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում՝ mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով (Տաթև Բլեյան)

10։30-11։30. Քոլջից դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում դպրոց-պարտեզներ, շրջայց դպրոցներում դպրոցի ղեկավարի ուղեկցությամբ, պատ.՝ դպրոցների ղեկավարներ
11:30-13։00. աշխատանք նախադպրոցական խմբում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն
13։00-13։30. ճաշդաստիարակների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։30-14։30. մարզական պարապմունք (Հայկուհի Հովհաննիսյան)
14։30-15։00.  Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, «Ուսումնական ռադիո. բլբլացող սաներ» (ներկայացնում են Անահիտ Գրիգորյանը և Տաթև Բլեյան)
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Հոկտեմբերի 23

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում նախաճաշ, ճաշ:
13։30-14։30. Երաժշտության, պարի պարապմունք,  պատ.՝ Սոֆյա Գրիգորյան, Մարինե Ոսկանյան, Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14:30-15:00.Հեղինակային կրթական ծրագրով գործընկեր հաստատությունների ցանցի ստեղծում. ներկայացնում է Նառա Նիկողոսյանը. Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ:
15:00. Լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

Հոկտեմբերի 24

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում,  նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։30. երաժշտության, պարի պարապմունք,  պատ.՝ Մարիամ Մնացականյան, Աննա Երիցյան, Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14:30-15:00. Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, «Լողափնյա խաղադարան» (ներկայացնում են Տաթև Սահակյան և Նառա Նիկողոսյանը)
15:00. Լրացուցիչ կրթություն հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Հոկտեմբերի 25

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-12:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ
12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, ճաշ
13։00-13։15. Դաստիարակների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։20-14։20. Մարզական պարապմունք. պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:
14։30-15։00. Սանի զարգացումը անվտանգ ու բաց միջավայրում, ներկայացնում է Շամիրամ Պողոսյանը, Մայր դպրոցի գլխավոր ընթերցասրա:
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

Հոկտեմբերի 26

9։00-9։15Ուսումնական պատարագ Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում. պատասխանատու՝ Հասմիկ Մաթևոսյան
9։15-10:40. Քայլք Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն- Արևմտյան դպրոց
10։30-11:30. միասնական տեխնոլոգիական պլեներ Արևմտյան դպրոցում. տեխնոլոգիա Թամարա Հարությունյան, Զառա Ոսկանյանի, Արև Բալջյանի, Թերեզա Թումանյան արհեստանոցից
11։30-12։00. սուրճի ընդմիջում
12։00-13։00. Արևմտյան դպրոցի ընթերցարանում.ամփոփում, տպավորություններ, հարցեր, հարցադրումներ, առաջարկություններ…
13։00-13։30. Վկայականների հանձնում.

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Տաթև Բլեյան(Քոլեջի դպրոցում շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (գրանցում, հաշվառում, վկայագրեր)
  • Կրտսեր դպրոցների ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրոցի ներկայացում)
Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s