Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

2019թ. 4-րդ փուլ. մայիսի 13-17

«Համբարձման ծես» ուսումնական նախագիծ

Բովանդակություն


Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)  
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ     Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»

Реклама

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

2019թ. 3-րդ փուլ. ապրիլի 15-19

«Ծաղկազադ-Զատիկ» նախագիծ։

Բովանդակություն
Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)  
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողը փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

 Ապրիլի 15

08:30-08:45` վերապատրաստվողների ընդունելություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում. պատասխանատու՝ Լուսինե Մամիկոնյան, Նելի Արղության

09:00-09:30` Քոլեջում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում՝ mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով (Տաթև Բլեյան)

10։30-13։00. աշխատանք  Քոլեջի նախադպրոցական խմբրում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն
13։00-13։30. ճաշդաստիարակների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։30-14։30. մարզական պարապմունք (Հայկուհի Հովհաննիսյան):

Ապրիլի 16

9։00-9։30. մասնակցություն Արևելյան դպրոց-պարտեզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում նախաճաշ, ճաշ. երաժշտության, պարի պարապմունք,  պատ.՝ Մարինե Մկրտչյան.Քոլեջ՝ «Աիդա Պետրոսյան» սրահ:

Ապրիլի 17

9։00-9։30. մասնակցություն Քոլեջ դպրոց-պարտեզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում,  նախաճաշ-ճաշ. երաժշտաթատերական,  պատ.` Մարինե Մկրտչյան .Քոլեջ՝ «Աիդա Պետրոսյան» սրահ:
Ապրիլի 18

9։00-9։30. մասնակցություն Հյուսիսային դպրոց-պարտզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-12:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ
12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, ճաշ
13։00-13։15. Դաստիարակների հետ քայլք դեպի Հյուսիսային դպրոց,  մարզասրահ
13։30-14։30. Մարզական պարապմունք. պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:
 Ապրիլի 19

9։00` ուսումնական ժամերգություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում. պատասխանատու՝ Հասմիկ Մաթևոսյան.
9։20` քայլք կրթահամալիրի Բանգլադեշում՝Քոլեջ
10:00`վերապատրաստման ամփոփում. Քոլեջ

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Տաթև Բլեյան(Քոլեջի դպրոցում շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (գրանցում, հաշվառում, վկայագրեր)
  • Կրտսեր դպրոցների ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրոցի ներկայացում)

Վերապատրաստման ընթերցարան

Մասնակիցներ

Մարտի 18-22

Յուրաքանչյուր ամսվա երրորդ շաբաթվա ընթացքում կրթահամալիրում տեղի են ունենում նախադպրոցական դաստիարակների վերապատրաստումներ.

Մարտի 18 

09:00-09:30` Քոլեջում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում:

Վերապատրաստման օրը mskh.am-ում՝ ենթակայքերում, բլոգներում:

Մարտի 19

Մարտի 20

Մարտի 21

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

2019թ. 2-րդ փուլ.մարտի 18-22

«Գարնանային պարտեզ, Ռոդարի-Աղայան» նախագիծ։

Բովանդակություն
Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)  
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողը փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

 Մարտի 18

08:30-08:45` վերապատրաստվողների ընդունելություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում. պատասխանատու՝ Լուսինե Մամիկոնյան, Նելի Արղության

09:00-09:30` Քոլեջում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում՝ mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով (Տաթև Բլեյան)

10։30-13։00. աշխատանք  Քոլեջի նախադպրոցական խմբրում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն
13։00-13։30. ճաշդաստիարակների հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։30-14։30. մարզական պարապմունք (Հայկուհի Հովհաննիսյան):

Մարտի 19

9։00-9։30. մասնակցություն Արևելյան դպրոց-պարտեզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում նախաճաշ, ճաշ:
13։30-14։30. Երաժշտության, պարի պարապմունք,  պատ.՝ Մարինե Մկրտչյան.Քոլեջ՝ «Աիդա Պետրոսյան» սրահ:

Մարտի 20

9։00-9։30. մասնակցություն Քոլեջ դպրոց-պարտեզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում,  նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։30. երաժշտաթատերական,  պատ.` Մարինե Մկրտչյան .Քոլեջ՝ «Աիդա Պետրոսյան» սրահ:
Մարտի 21

9։00-9։30. մասնակցություն Հյուսիսային դպրոց-պարտզի ընդհանուր պարապմունքին
9։30-12:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ
12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, ճաշ
13։00-13։15. Դաստիարակների հետ քայլք դեպի Հյուսիսային դպրոց,  մարզասրահ
13։30-14։30. Մարզական պարապմունք. պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:
 Մարտի 22

9։00` ուսումնական ժամերգություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում. պատասխանատու՝ Մարինե Մկրտչյան.
9։20` քայլք կրթահամալիրի Բանգլադեշում` Մեդիակենտրոն-Քոլեջ
10:00` միասնական տեխնոլոգիական պլեներ Քոլեջում. տեխնոլոգիա  Թերեզա Թումանյան , Մերի Խանջյան արհեստանոցից
11:30` վերապատրաստման ամփոփում. Քոլեջ

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Տաթև Բլեյան(Քոլեջի դպրոցում շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (գրանցում, հաշվառում, վկայագրեր)
  • Կրտսեր դպրոցների ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրոցի ներկայացում)

Վերապատրաստման ընթերցարան

Մասնակիցներ

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

2019թ. 1-ին փուլ.փետրվարի 18-22

«Ձմեռային պարտեզ և Թումանյան -Կոմիտաս 150» նախագիծ։

Բովանդակություն
Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)  Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 7-րդ փուլ. Դեկտեմբերի 17-21

 

«Դպրոցը ատամհատիկի  և ամանորի բաց արվեստանոց» նախագիծ։ Լույսեր, գույներ, ղողանջներ, մեղեդիներ, ազդեցություններ

Բովանդակություն   Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 6-րդ փուլ. Նոյեմբերի 19-23  

Վերապատրաստման մասնակիցներ   Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 5-րդ փուլ.Հոկտեմբերի 22-26   Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 4-րդ փուլ.ապրիլ 16-20

 «Համբարձման ծես» ուսումնական նախագիծ   Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր.

2018թ. 3-րդ փուլ.Մարտի 19-23

«Բարեկենդան-Ծաղկազարդ-Զատիկ» ծես   Читать далее «Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում»