Կլոր սեղան Աշտարակի «Մանուշակ» մանկապարտեզում

Մայիսի 29, ժամը 16:00, Աշտարակի 5 մանկապարտեզների վարիչների, դաստիարակների, ծնողների կլոր սեղան «Մանուշակ» մանկապարտեզում:

Մայիսի 29-ի Կլոր սեղանի բովանդակությունը՝

  1. Շրջայց մանկապարտեզում
  2. Տեղեկանք . 2018-2019թթ. վերապատրաստված մասնակիցներ
  3. Լողափի կազմակերպման և շահագործման կարգ
  4. Նախակրթարանի օրացույց. Ամառային պարտեզ-լողափնյա խաղեր
  5. Հունիսի 17-21՝ 5-օրյա վերապատրաստում. «Լողափնյա պարտեզ»
  6. Ամառային պարտեզ
Advertisements

Ամառային պարտեզ

Նախակրթարանի 2018-2019-ի օրացույցի հավելված

  • Հունիսի 1- օգոստոսի 31`ամառային լողափնյա պարտեզների գործունեություն
  • Հունիսի 1- 10`«Բա՜րև, ջուր».  լողուսուցման ստուգատես
  • Հունիսի 5՝ Շրջակա միջավայրի օր
  • Հունիսի 4`«Հակաբացիլ Կոմիտաս» լողափին
  • Հունիսի 7՝ Տիկնի պսակ
  • Հունիսի 17-21՝ հնգօրյա վերապատրաստում Բլեյան բաց ցանցի Աշտարակի հանգույցներում
  • Հունիսի 24-28՝ «Լողափնյա պարտեզ» ստուգատես Բլեյան բաց ցանցում
  • Հուլիսի 22-26՝ Վարդավառի ծես

Ամառային պարտեզ. ջրային լաբորատորիա

  • Ջրի գույնը
  • Ջրի համը
  • Տաք ու սառը ջուր
  • Ջրի ձայնը. երաժշտություն
  • Ծափխաղեր. ջրի վրա-ջրի տակ
  • Սպունգանկարչություն
  • Փրփրադեզ-պղպջակ
  • Շատախոս գլաքարերը
  • Ջրային թատրոն
  • Գունավոր գլաքարերի քաղաք
  • Ցեխաթերապիա

Ամառային լողափնյա-ջրային խաղեր

Ազգային խաղիկներ, հաշվերգեր

Դաստիարակների աշխատանքային նախագծեր

 Դաստիարակների աշխատանքային նախագծեր, գործունեություններ…
27.05-31.05.2019

  1. Արևելյան դպրոց
    Հասմիկ Հարությունյան և Արմինե Խաչատրյան 
    Ելենա Ղուլոյան և Արմինե Եղիազարյան
  2. Արևմտյան դպրոց
    Արևիկ Ուզունյան և Շուշան Սարդարյան
    Մարգարիտա Հեքիմյան ր Բուրիկ Հովսեփյան
  3. Հարավային դպրոց
    Լիլիթ Առաքելյան և Անի Գրիգորյան
    Սոնա Նակաշյան և Լիլիթ Հովհաննիսյան
  4. Հյուսիսային դպրոց
    Գոհար Հարությունյան և Սաթեն Գևորգյան
    Իվետա Գփոյան և Սոնա Կարապետյան
  5. Քոլեջ
    Աննա Հայրոյան և Հասմիկ Նազարյան
    Էմմա Տերտերյան և Նելլի Պողոսյան
    Վարդ Օսիպովա և Մարիամ Պետրոսյան
    Էլյա Գրիգորյան

Մայիսի 27

Դաստիարակների լաբորատորիա

Մայիսի 27_ի պարապմունք. «Աիդա Պետրոսյան» սրահ
Ժամը` 13։30-14։30

Պատասխանատու՝Մարինե Մկրտչյան,
Լուսաբանող՝Նելի Արղության
Ծրագրում՝    
Մասնակիցները   
Մայիս 27_ին՝

  • Հայրոյան Աննա
  • Հեքիմյան Մարգարիտա
  • Ղուլոյան Ելենա
  • Գրիգորյան Անի
  • Գևորգյան Սաթեն
  • Խաչատրյան Արմինե
  • Տերտերյան Էմմա
  • Օսիպովա Վարդ
  • Ուզունյան Արևիկ
  • Կարապետյան Սոնա
  • Հովհաննիսյան Լիլիթ
  • Գրիգորյան Էլյա

Մայիսի 23, 30

Դաստիարակների լաբորատորիա

Մայիսի 23,30_ի պարապմունքներ. «Աիդա Պետրոսյան» սրահ
Ժամը` 13։30-14։30

Պատասխանատու՝ Աննա Հովհաննիսյան,
Լուսաբանող՝ Մարգարիտա Հեքիմյան
Ծրագրում՝    
Մասնակիցները   
Մայիս 23, 30_ին՝

  • Հայրոյան Աննա
  • Հեքիմյան Մարգարիտա
  • Եղիազարյան Արմինե
  • Առաքելյան Լիլիթ
  • Գփոյան Իվետա
  • Խաչատրյան Արմինե
  • Տերտերյան Էմմա
  • Պետրոսյան Մարիամ
  • Սարդարյան Շուշան
  • Հարությունյան Գոհար
  • Նակաշյան Սոնա

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում.

2019թ. 5-րդ փուլ. 

«Ամառային պարտեզ. լողափ-լողափնյա խաղեր» ուսումնական նախագիծ

Բովանդակություն


Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)  
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:  Continue reading “Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում.”

Բլեյան կրթական ցանց

«Բլեյան կրթական ցանց» Արևելյան հանգույց

  1.  Տեղեկանք . 2018-2019թթ. վերապատրաստված մասնակիցներ
  2. Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում. Աշտարակում «Ամառային պարտեզ-լողափ-լողափնյա խաղեր» ուսումնական նախագիծ.վարիչների վերապատրաստում
  3. Ազգային խաղեր, ճվիկներ, հաշվերգեր, բակային խաղեր:

Continue reading “Բլեյան կրթական ցանց”

Մայիսյան 14-րդ հավաք և վերապատրաստման 4-րդ փուլ. ամփոփում

Մայիսի 13-17-ը «Մխիթար Սեբաստացի » կրթահամալիրում մայիսյան 14-րդ ստեղծագործական հավաքն էր, ինչպես նաև մայիսյան վերապատրաստումները։ Մեզ էին միացել Աշտարակի «Արևիկ» մանկապարտեզի մեր գործընկերները:

2-5տարեկանների դաստիարակները ներկայացնում են`

 

Մայիսի 20

Մայիսի 20-ի պարապմունք, «Գլխավոր ընթերցասրաh»Մայր դպրոց
Ժամը`13։30-14։30

Պատասխանատու՝Նվարդ Սարգսյան
Լուսաբանող՝ Նելի Արղության
Ծրագրում՝
Բովանդակությունը՝
  1. Բլոգների համապատասխանությունը պահանջների. սեմինար-հանդիպում, երկրորդ փուլ

Մասնակիցներ`

Մայիսի 20-ին՝ 

  • Գոհար Հարությունյան
  • Հասմիկ Նազարյան
  • Մարգարիտա Հեքիմյան
  • Շուշան Սարդարյան
  • Լիլիթ Հովհաննիսյան
  • Իվետա Գփոյան
  • Վարդ Օսիպովա
  • Արմինե Խաչատրյան
  • Արմինե Եղիազարյան
  • Նելլի Պողոսյան
  • Նելի Արղության
  • Անի Գրիգորյան